שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » רשימת אתרי אינטרנט עם תמונות להורדה בחינם ובתשלום ללא זכויות יוצרים – מאגר מידע הטובים ביותר

רשימת אתרי אינטרנט עם תמונות להורדה בחינם ובתשלום ללא זכויות יוצרים – מאגר מידע הטובים ביותר

תמונות מהוות תוכן איכותי וחשוב לכל מי שעוסק באינטרנט ולכן חשוב להכיר רשימה של אתרים בהם תוכלו למצוא תמונות להורדה בחינם וכמובן ללא זכויות יוצרים. באמצעות תמונות, אפשר לפרסם פוסטים איכותיים ברשתות החברתיות, אפשר לעצב את התמונות באמצעות כלים שונים לפי גודל תמונות תואם לפי רשת חברתית, וגם אפשר להשתמש בהן לצורך פרסום ממומן.

בגלל הדרישה והרצון להשתמש בתוכן איכותי, החלטנו ליצור כתבה שמציגה את כל המיקומים להורדת תמונות לצורך שימוש לפרוייקטים שלכם למטרות פרטיות או עסקיות.

מהן זכויות יוצרים ואיך בודקים?

לכל תוכן שנוצר, יש זכויות יוצרים שמקנות ליוצר הגנה מפני שימוש בלתי מורשה על תוכן שהוא קניין רוחני שלו. הדבר נכון הן לתכנים טקטואליים, הן לתכני מדיה עשירה (כמו תמונות, סרטונים וכד'), תכני קול שונים ועוד. ניתן לזהות זכויות יוצרים על ידי הסימן © שהוא קיצור של המילה Copyright.

שימוש לא חוקי בתמונות מוגנות על ידי זכויות יוצרים, עשויה לגרום להגשת תביעה ולכך יש השלכות משמעותיות, הן משפטיות והן כלכליות על העובר על החוק. גם אי ידיעת החוק אינה מגנה מפני החלת החוק ולכן גם תמונות שראיתם מנועי חיפוש כמו "גוגל תמונות" שאין להן קרדיט, או תמונות שהועברו בוואטסאפ / טלגרם / פייסבוק וכדומה – לא מקנה את הזכות להשתמש בתמונה בכלל ולבצע בה שינויים בפרט.

זכויות יוצרים אינן ניתנות להעברה, ולכן אם מישהו רכש זכות להשתמש בתמונה, הזכות ניתנת לו בלבד ואינכם רשאים להוריד את התמונה ולהשתמש בה. וגם אם הוא עבר על החוק, אין זה אומר כי גם אתם יכולים לעשות כך – בסלנג עממי נאמר – הגנב מגנב פטור – אז זכויות יוצרים זה לא המקרה לכך.

אוקיי, אז איך עובדים עם זכויות יוצרים על תמונות?

בעולם, מקובל להתייחס לפי הגדרות ארגון קריאטיב קומונס (או באנגלית: Creative Commons). הארגון קובע כמה מאפניים של ייחוס זכויות, והם:

  • דרישת ייחוס (BY) – ייחוס המחייב מתן קרדיט ליוצר היצירה.
  • שימוש לא מסחרי (NC) – ייחוס האוסר על שימוש ביצירה למטרה מסחרית.
  • איסור יצירה נגזרת (ND) – ייחוס האוסר על שינוי או עריכת היצירה.
  • שיתוף זהה (SA) – ייחוס המחייב הפצת היצירה עם אותו סוג רישיון.

יצירה, או תמונה בכתבה זו, יכולה להיות עם ייחוס אחד או יותר מאלה.

לדוגמה: תמונה עם ייחוס BY NC ND – מחייבת מתן קרדיט ליוצר, מותרת לשימוש פרטי ולא מסחרי וניתנת לשימוש כמו שהיא (ללא עריכה או שינוי התמונה).

אז.. אם אני רוצה תמונה ללא זכויות יוצרים?

אם אתם מעוניינים להוריד תמונה ללא זכויות יוצרים, ואז לעצב אותה, להשתמש בה למטרה עסקית או אפילו להפיץ אותה תחת זכות יוצרים משלכם – אז אתם צריכים לחפש תמונה ללא דרישת ייחוס כלל או כזו שמסומנת עם CC0.

ייחוס CC0 היא נחלת הכלל – כלומר מדובר על יצירות ללא זכויות יוצרים (שימוש חופשי). במילים אחרות, זו הדרגה הכי בסיסית, ללא דרישות ייחוס וללא מגבלות כלל. תמונה עם ייחוס זה, אפשרית לשימוש, שינוי, הפצה וללא צורך במתן קרדיט. לכן, כאשר אתם מחפשים תמונה, בדקו מהי הזכויות יוצרים, אם רשום ליד התמונה CC0 – תוכלו להשתמש בה.

הייחוס נמצא בדרך כלל ליד התמונה, לעיתים לצד התמונה, מתחת לתמונה או במקומות אחרים בעמוד. במידה ואין, חפשו באתר זכויות שימוש או זכויות יוצרים וקראו באילו תנאים ניתן להוריד את התמונות.

לעולם אל תשתמשו בתמונה שאינכם יודעים בוודאות מה הרישיון של השימוש בה.

אגב, אם אתם מחפשים גם סרטונים, אז הכירו את רשימת אתרים להורדת סרטונים ללא זכויות יוצרים.

אתרי תמונות להורדה ללא זכויות יוצרים

אז אם אתם מחפשים אתרים עם תמונות יפות להורדה בחינם וכמובן מרביתן כלל ללא זכויות יוצרים, הרשימה הבאה היא עבורכם. למרות זאת, כאשר אתם מוצאים תמונה ולפני שאתם מעוניינים להוריד אותה, תמיד תבדקו את הייחוס ורק אז תורידו.

הנה הרשימה:

1. Pixabay

Pixabay הוא אחד האתרים הפופולאריים ביותר בעולם אשר מציע מבחר ענק של תמונות להורדה בחינם הן באמצעות קטגוריה והן באמצעות מנוע חיפוש. באתר תמצאו תמונות, אייקונים מסוג וקטורים, אילוסטרציה ועוד. כל תמונה ניתנת להורדה בכמה גדלים: קטן, בינוני וגדול. כאמור, מאגר זה כולל תמונות תחת הרישיון CC0 שמאפשר להם לבצע שימוש חופשי.

2. Pexels

Pexels היא אתר פופולארי נוסף שעל ידו אפשר להוריד תמונות חופשיות, עם הרישיון CC0 כמובן. באתר אפשר למצוא תמונות לפי קטגוריות שונות, לרבות תמונות רגילות, אילוסטרציה ועוד. גם פה, אפשר להוריד תמונות בכמה גדלים: גודל מקורי, גדול, בינוני, קטן ויש עוד אפשרות להתאמה אישית.

3. Unsplash

Unsplash הוא מאגר נוסף שאפשר להוריד בו תמונות יפות ואיכותיות שאותם ניתן לחפש באמצעות מנוע חיפוש או קישורי קטגוריה. באתר יש מגוון רחב של תמונות שונות לפי הצורך שלכם.

4. Free Images

Free Images הוא כמו שמו, מאגר תמונות שמציג תמונות חופשיות להורדה חינם. באתר קיימים מאות אלפי תמונות שניתן לחפש אותם לפי קטגוריה, חיפוש ותגיות. כל תמונה ניתנת להורדה לפי גודל רצוי וכמובן דרישת הייחוס היא CC0.

5. Burst

Burst הוא מאגר תמונות מבית היוצר של שופיפיי (Shopify) שבו ניתן למצוא מגוון רחב של תמונות איכותיות להורדה חינם וללא צורך במתן קרדיט ליוצר. בניגוד למה שזה נדמה, האתר אינו מחייב שימוש בתמונות למטרת חנות מסחר אלקטרוני של שופיפיי, אלא שימוש לכל מטרה שהיא. כמובן, שיש מגוון של קטגוריות, מנוע חיפוש,, תמונות חדשות ועוד.

6. Fotor

פוטור (Fotor) הוא אתר שמציג למעל 300 מיליון תמונות להורדה חופשית ללא זכויות יוצרים (CC0). עם כמות כזו, ניתן למצוא תמונות של הכל מהכל. באתר יש מנוע חיפוש, אך אפשר גם לחפש באמצעות קטגוריות שונות לפי תוכן התמונה שאתם צריכים.

7. Flickr

פליקס (Flickr) הוא אתר שיתוף תמונות פופולארי מאוד, שהיה בעבר גם בבעלות חברת יאהו. אולי תופתעו לגלות, אבל באתר יש אפשרות למצוא תמונות להורדה בחינם וללא מתן זכויות יוצרים. למרות זאת, רוב התמונות הן כן עם זכויות יוצרים ולכן חשוב לוודא זאת. שוב, תמונות עם זכויות יוצרים לא אומר בוודאות כי חל איסור על שימוש בתמונה, יש לבדוק את תנאי הייחוס.

במידה ואתם מחפשים CC0, עליכם לגשת אל מנוע החיפוש באתר ולסנן את תוצאות החיפוש.

8. Canva Photos

Canva Photos הוא מאגר תמונות של מערכת עריכת התמונות Canva. המאגר מאפשר להוריד תמונות בחינם ללא זכויות יוצרים לפי רישיון CC0.

9. StockSnap.io

StockSnap.io הוא אתר תמונות נוסף שמאפשר להוריד תמונות ללא צורך במתן קרדיט. גם פה אפשר לחפש עם מנוע חיפוש או עם קטגוריות שונות.

10. FOCA

FOCA Stock הוא אתר נוסף שבו קיימת רשימה אינסופית של תמונות להורדה ללא תשלום באופן חופשי (CC0). אחד היתרונות של האתר, הוא מאפשר עריכה מסויימת של התמונה מבעוד מועד לפני ההורדה.

11. פיקיוויקי

פיקיוויקי (Pikiwiki) הוא מאגר תמונות ישראלי כחול לבן לשימוש חופשי וללא תשלום. במאגר אפשר למצוא תמונות להורדה מכמה נושאים שונים, כמובן אפשר למיין לפי פופולאריות, תמונות חדשות וסינון נוסף.

12. Foodies Feed

Foodies Feed ללא ספק הוא מאגר תמונות יפות שפותח את התיאבון. באתר מיועד להצגה ולשימוש בתמונות מעולם האוכל בלבד כמו פיצה, קפה, עוגות, אוכל בשרי ועוד. כמובן, שאין צורך לתת קרדיט ליוצר בגלל רישיון CC0.

13. Kaboompics

Kaboompics הוא עוד מאגר לא פופולארי, אך מציג תמונות באיכות גבוהה למדי וכמובן ללא תשלום (CC0). ניתן לבצע חיפוש או להשתמש לפי קטגוריות שונות.

14. Picjumbo

Picjumbo הוא מאגר תמונות נוסף שמאפשר להוריד תמונות להורדה ללא תשלום. לאתר יש גרסת פרמיום ואפשר לבקש להוריד את כל התמונות בחינם ביחד תמורת תשלום זניח של כמה דולרים.

15. Freestocks.org

Freestocks.org הוא מאגר תמונות לא גדול, אך אפשר למצוא שם תמונות שונות להורדה עם רישיון CC0.

16. Freepik

אם זה לא מספיק, Freepik הוא מאגר תמונות נוסף שמאפשר להוריד תמונות רבות מתחומים שונים ללא צורך לספק קרדיט ליוצר (CC0). כמו כן, אפשר למצוא קבצי PSD, וקטורים ועוד.

17. Reshot

אתר נחמד נוסף הוא Reshot שבו יש המון תמונות לשימוש חופשי ומכל מיני נושאים. כמובן, ניתן לבצע חיפוש באמצעות תיבת טקסט ולהוריד תמונות לפי מילות מפתח.

18. Gratisography

Gratisography הוא מאגר תמונות לא גדול, אשר מאפשר להוריד בחינם תמונות לפי קטגוריות שונות. מדובר באלפי תמונות שונות לשימוש חופשי.

19. ISO Republic

ISO Republic מציג להורדה אלפי תמונות מתחומים שונים שאפשר להוריד אותם בחינם לכל מטרה ושימוש.

20. PxHere

PxHere הוא אתר חינמי נוסף בו תוכלו לקבל תוכן של תמונות ללא כל תשלום. אפשר לערוך חיפוש או להשתמש בקטגוריות שונות.

21. Styled Stock

Styled Stock הוא מאגר מעולה לאתרי מסחר אלקטרוני של יופי, אופנה, אוכל ועוד. כמובן, השימוש בתמונות ללא תשלום וללא מתן קרדיט.

22. Skitterphoto

Skitterphoto הוא אחד ממאגר התמונות הטובים, שבו אפשר להוריד תמונות חופשיות ללא קרדיט (CC0) וכמובן באיכות גבוהה ואף לשימוש מסחרי.

23. Stockvault

אתר תמונות נוסף שכדאי לכם להכיר הוא Stockvault, שם אפשר להוריד תמונות ללא שום תשלום, לשימוש פרטי, עסקי או כל שימוש אחר. אפשר לאתר גם תמונות פופולאריות, תמונות שהורידו אותן הכי הרבה, תמונות שאהבו אותם הכי הרבה ועוד.

24. Adobe Stock

Adobe Stock (גרסה חינמית) הוא שירות רכישת תמונות מקצועיות של חברת אדובי. ניתן להוריד תמונות בחינם, ללא צורך לשלם ובהתאם לתנאי הרישיון.

25. Openverse

Openverse (לשעבר CC Search של Creative Commons) הוא מאגר נוסף המופעל על ידי וורדפרס, בו ניתן למצוא תמונות, סרטונים וקבצי אודיו.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
  • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
  • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
  • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
  • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

  • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
  • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *