שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » רשימת אתרי אינטרנט עם סרטונים להורדה בחינם ובתשלום ללא זכויות יוצרים – מאגר מידע הטובים ביותר

רשימת אתרי אינטרנט עם סרטונים להורדה בחינם ובתשלום ללא זכויות יוצרים – מאגר מידע הטובים ביותר

תוכן ויזואלי הוא תוכן מושך במיוחד ומאפשר לכל אחד ובמיוחד לכל עסק להציג את העסק שלו בצורה פשוטה יותר לקהל היעד. לעיתים אנחנו נרצה להציג תוכן וידאו לקהל היעד שלנו ולכן כדאי מאוד להכיר את רשימת אתרי סרטונים להורדה ללא זכויות יוצרים.

הדרישה כיום גוברת להשתמש בתוכן איכותי, ולכן החלטנו ליצור לכם כתבה שמציגה את כל המידע על המקומות להורדת סרטונים ולהשתמש בהם למטרות כלליות או עסקיות.

קצת על זכויות יוצרים

זכויות יוצרים הן זכויות המוקנות לבעלים של יצירה והן נועדו להגן עליו מפני שימוש אשר פוגע ביוצר. זכויות היוצרים ניתנות לא רק לתמונות, אלא גם לסרטונים, מדגם, עיצוב ועוד פריטים שונים. יוצר שיש לו זכויות יוצרים, לרוב מסמן זאת בתור Copyright או סמל © או הכיתוב "כל הזכויות שמורות".

הסיבה לכל הרקע הזה, הוא שצריך תמיד לוודא האם סרטון וידאו נמצא תחת זכויות יוצרים או לא. כי אסור להשתמש בתוכן המוגן בזכויות יוצרים ללא קבלת אישור מראש ובמפורש. במיוחד כאשר אתם משתמשים לצורך העסק שלכם, לצורך שימוש בפרסומת או מודעה.

מחלקת הפרסום של Netolink בעלת תו שותף (Partner) רשמי Google & Facebook-Meta
בדקו איך לשפר את המודעות והקמפיינים שלכם לקידום המכירות והלקוחות בעסק - ייעוץ ראשוני בחינם (במקום 599 ₪).

  מומחה שיווק דיגיטלי זמין לשיחה כדי לקדם את העסק שלך


  אפשר גם לפנות ישירות דרך הוואטסאפ שלנו.

  בעולם, מקובל להתייחס לפי הגדרות ארגון קריאטיב קומונס (או באנגלית: Creative Commons). הארגון קובע כמה מאפניים של ייחוס זכויות, והם:

  • דרישת ייחוס (BY) – ייחוס המחייב מתן קרדיט ליוצר היצירה.
  • שימוש לא מסחרי (NC) – ייחוס האוסר על שימוש ביצירה למטרה מסחרית.
  • איסור יצירה נגזרת (ND) – ייחוס האוסר על שינוי או עריכת היצירה.
  • שיתוף זהה (SA) – ייחוס המחייב הפצת היצירה עם אותו סוג רישיון.

  יצירה, או סרטון בכתבה זו, יכולה להיות עם ייחוס אחד או יותר מאלה.

  לדוגמה: סטון עם ייחוס BY NC ND – מחייב מתן קרדיט ליוצר, מותר לשימוש פרטי ולא מסחרי וניתן לשימוש כמו שהוא (ללא עריכה או שינוי הסרטון).

  אם אתם מעוניינים להוריד סרטונים ללא זכויות יוצרים, ואז לעצב אותה, להשתמש בה למטרה עסקית או אפילו להפיץ אותה תחת זכות יוצרים משלכם – אז אתם צריכים לחפש סרטון וידאו ללא דרישת ייחוס כלל או כזו שמסומנת עם CC0.

  ייחוס CC0 היא נחלת הכלל – כלומר מדובר על יצירות ללא זכויות יוצרים (שימוש חופשי). במילים אחרות, זו הדרגה הכי בסיסית, ללא דרישות ייחוס וללא מגבלות כלל. סרטון עם ייחוס זה, ניתן לשימוש, שינוי, הפצה וללא צורך במתן קרדיט. לכן, כאשר אתם מחפשים סרטון וידאו, בדקו מהי הזכויות יוצרים, אם רשום ליד הסרטון CC0 – תוכלו להשתמש בו.

  להזכירכם! אסור להוריד שירים או סרטונים מיוטיוב או מפייסבוק, ללא פניה יזומה בבקשה להשתמש בסרטון וידאו. גם אם אתם משתמשים בכלים שמאפשרים לכם להדביק קישור יוטיוב, פייסבוק וכד' – ההורדה של הסרטונים היא לא חוקית.

  על הפרת זכויות יוצרים אפשר לקבל קנסות גבוהים, בלי קשר אם השימוש הוא מסחרי, פרטי, ציבורי או לא מסחרי. לכן, הקפידו להוריד רק סרטונים שמותרים עם ייחוס CC0 או רק אם ניתנה לכם הסכמה במפורש בכתב.

  אגב, אם אתם מחפשים גם תמונות, אז הכירו את רשימת אתרים להורדת תמונות ללא זכויות יוצרים.

  אתרי סרטונים (וידאו) להורדה ללא זכויות יוצרים

  אם אתם מחפשים אתרים עם סרטוני וידאו יפים ואיכותיים להורדה בחינם, וכמובן רובן ללא זכויות יוצרים, אז כאן הרשימה שלהם. בכל מקרה, כאשר מצאתם סרטון מעניין, בדקו מה הייחוס שלו והאם הוא ניתן להורדה חופשית.

  1. Pixabay

  Pixabay הוא אחד האתרים הפופולאריים ביותר בעולם אשר מציע מבחר ענק של תמונות וגם סרטונים להורדה בחינם הן באמצעות קטגוריה והן באמצעות מנוע חיפוש. באתר ניתן למצוא סרטונים, תמונות, אייקונים מסוג וקטורים, אילוסטרציה ועוד. כל סרטון וידאו ניתן להורדה בכמה גדלים והם תחת הרישיון CC0 שמאפשר לשימוש חופשי.

  2. Pexels

  Pexels הוא אתר פופולארי נוסף ששם אפשר להוריד סרטוני וידאו חופשיים, עם הרישיון CC0 כמובן. באתר אפשר למצוא סרטונים לפי קטגוריות שונות ולפי חיפוש. גם פה, אפשר להוריד סרטונים בכמה גדלים: גודל מקורי, גדול, בינוני, קטן ויש עוד אפשרות להתאמה אישית.

  3. Coverr

  Coverr הוא אתר המאפשר להוריד סרטונים להורדה בחינם שאפשר למצוא מגוון רחב של סרטונים בתחומים שונים ואפשר לבדוק לפי קטגוריות, נושאים ותגיות או לפי חיפוש מילות מפתח. אפשר גם לקבל קוד לצורך הוספה בתור קאבר לאתר אינטרנט.

  4. Videezy

  Videezy הוא אתר להורדת סרטונים מוכר בשוק ומאפשר הורדה של וידאו איכותי לשימוש חופשי למטרות רבות כמו לעסקים, לפרסומות ועוד. אפשר לחפש לפי קטגוריות או מילות מפתח.

  5. Videvo

  Videvo הוא מאגר סרטונים נוסף המאפשר לחפש ולהוריד באופן חופשי בחינם ללא זכויות יוצרים. ניתן לערוך חיפוש בתיבת החיפוש או לפי קטגוריות.

  6. Vimeo

  Vimeo הוא מאגר של סרטונים בתשלום ולשימוש מסחרי. אבל אפשר למצוא סרטונים לשימוש חופשי ללא כל הגבלה. כדי למצוא, יש להזין מילת מפתח ולאחר מכן, בחלק של הסינונים, יש לגשת לאזור License ושם לבחור CC0. אפשר גם להיכנס לעמוד Vimeo Stock למאגר בתשלום.

  7. Life of vids

  Life of vids הוא מאגר נוסף המאפשר הורדה של סרטוני וידאו, קליפים ועוד. ניתן להוריד סרטונים איכותיים ברמה גבוהה בנושאים רבים.

  8. Mixkit

  Mixkit הוא אתר סטוק איכותי המאפשר איתור והורדה ללא תשלום סרטונים. הנושאים הם בנושאי טבע, משרדים, קפה, נוף ועוד.

  9. Vidsplay

  Vidsplay הוא מאגר חיפוש סרטונים שבו תוכלו למצוא וידאו וקליפים בנושאים שונים כמו עסקים, משרדים, טבע ונוף, אוכל, אנשים, טכנולוגיה ועוד.

  10. SplitShire

  SplitShire הוא אתר לא גדול המציע להורדה תמונות וסרטונים להורדה. מומלץ גם לעיין בו אם באתרים גדולים לא נמצאו סרטונים מתאימים.

  11. Mazwai

  Mazwai הינו מאגר סרטונים איכותי, אך רוב הסרטונים בו אינם ניתנים לשימוש חופשי CC0, אלא מחייבים ציון של זכויות יוצרים.

  12. Envato Elements

  Envato Elements Video הוא מאגר בתשלום לשימוש בתמונות לצרכים עסקיים ולפרוייקטים.

   מומחה שיווק דיגיטלי זמין לשיחה כדי לקדם את העסק שלך


   חדש: רוצים להתעדכן, לשאול שאלות ולקבל הסבר בענייני שיווק דיגטלי?
   הצטרפו אל קהילת מקצועני שיווק דיגיטלי באינטרנט בקבוצת הפייסבוק

   כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
   • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
   • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
   • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
   • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

   הטבות לעסקים ולחנויות:

   • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
   • רוצים לקדם את העבר עסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

   רוצים לדעת מה הזכויות והחובות שלכם? היכנסו למאגר מידע פרוטוקול.

   2 מחשבות על “רשימת אתרי אינטרנט עם סרטונים להורדה בחינם ובתשלום ללא זכויות יוצרים – מאגר מידע הטובים ביותר”

   1. אין דברים כאלה
    סרטונים יפים ואיכותיים אחד אחד
    ממש ממש עוזר
    רק חבל שאין משהו על ספר או סידור נפתח
    אבל אחלה של אתר
    עוזר ממש
    תודה רבה

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר.