שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » איך לחסום דומיינים אשר מפנים או מצביעים על השרת שלכם ב-Cloudways?

איך לחסום דומיינים אשר מפנים או מצביעים על השרת שלכם ב-Cloudways?

על מנת שאתרי אינטרנט יוכלו לפעול, הם צריכים להציע על שרת מסויים, שרת שצריך לכול כתובת IP, ולכן חשוב לדעת איך לחסום דומיינים אחרים אשר מפנים על השרת שלכם. כאשר דומיינים מצביעים על השרת שלכם, הם למעשה יכולים לצרוך את המשאבים שלכם.

הנה כל המידע החשוב.

מהם הפניות דומיינים?

דומיינים הם שמות מתחם, שמות ייחודים של האתר האינטרנט שלכם שמאפשרים בצורה פשוטה להציג את התוכן של האתר שלכם. מכיוון שהתקשורת מבוצעת לפי כתובות IP (מספרים ארוכים), קשה לזכור אותם ולכן דומיינים הומצאו כדי להקל על כך.

הפניית דומיינים היא מצב בו אתם מורים באמצעות מערכת ניהול דומיינים (DNS) מה לעשות כאשר משתמש מזין או נכנס דרך הדומיין. לרוב, אתם צריכים להפנות אותו אל השרת שבו נמצא אתר האינטרנט שלכם. אגב, כבר כתבנו כתבה על איך לחבר את הדומיין עם אתר האינטרנט שנמצא בשרת שלכם.

כאשר מישהו אחר מפנה את הדומיין שלו לשירות האחסון בענן שלכם, אז נוצר מצב שבו הם צורכים את המשאבים שלכם. אמנם לא יוצג אתר, משום שצריך גם לפתוח אתר חדש ולא רק להפנות. אך כן יוצג עמוד ברירת מחדל או אתר אחר.

כאשר ניגשים לדומיין הזה שוב ושוב, הוא מפנה אל השרת שלכם וצורך משאבים שוב ושוב. למשל, הוא צורך את התעבורה, פוגע בביצוע האתר ועוד. לכן, חשוב מאוד לחסום זאת.

איך לחסום דומיינים שמפנים לשרת שלכם?

בקלאודוויז, כאשר פותחים אתר חדש על שרת חדש, הגדרות ברירת המחדל קובעות כי דומיינים לא מזוהים, חסומים אוטומטית. אבל ייתכן ושינתם הגדרות או שביצעתם פעולה אחרת שפתחה את הפרצה הזו ולכן כדאי מאוד לבדוק זאת.

כדי לעשות זאת, פעלו כך:

 1. היכנסו לחשבון הקלאודוויז (Cloudways) שלכם, גשו לתפריט שרתים (Servers) ובחרו את השרת הרצוי.
 2. בתפריט "ניהול שרת" (Server Management) לחצו על התפריט הצדדי "הגדרות וחבילות" (Settings & Packages).
 3. עברו ללשונית "מתקדם" (Advanced).
 4. גללו עד "Nginx Settings" (הגדרות Ngnix).
 5. בשדה "אפליקציית ברירת מחדל" (Default Application), בחרו NONE.

כך זה נראה:

הגדרת אפליקציית ברירת מחדל
הגדרת אפליקציית ברירת מחדל

זה הכל. כאשר ההגדרה היא ללא אפליקציית ברירת מחדל (None), כל אפליקציה (אתר או חנות באינטרנט) ידרשו התאמה והגדרה כדי להציג אותם.

המשמעות היא, כל דומיין לא מזוהה שמופנה אל השרת שלכם, לא יצרוך משאבים ותוצג הודעה "The website you are trying to reach is unavailable". כלומר, שהאתר הלא מזוהה לא זמין.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *