שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) (מטא – Meta) – כך תוכלו לנהל את החשבונות שלכם במקום אחד, להעלות פוסטים, לפרסם, לקבל מידע ועוד

פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) (מטא – Meta) – כך תוכלו לנהל את החשבונות שלכם במקום אחד, להעלות פוסטים, לפרסם, לקבל מידע ועוד

אם אתם משתמשים בשירותי או מוצרי פייסבוק לצרכים עסקיים, ובין היתר ביזנס מנג'ר, אז אתם חייבים להכיר את הכלי פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) (מטא – Meta). זהו כלי שבו ניתן לנהל את הנכסים העסקיים במקום אחד.

כך תעשו זאת.

מה זה פייסבוק ביזנס סוויט?

מטא ביזנס סוויט (Meta Business Suite) או בשם שלה לשעבר, פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite), הוא כלי מבית פייסבוק המאפשר לנהל את החשבונות המחוברים שלכם גם בפייסבוק וגם באינסטגרם במקום אחד. הכלי מבוסס פייסבוק ביזנס מנג'ר ויש ליצור חשבון כזה לפני (כזכור, ביזנס מנג'ר הוא כלי לניהול הנכסים והגדרות העסק שלכם בפייסבוק).

ביזנס סוויט של פייסבוק (Facebook Business Suite) מציע כלים ושירותים שעוזרים לכם לנהל את הנוכחות העסקית שלכם בפייסבוק ובאינסטגרם בחינם. יש גישה לכלי פרסום ושיתוף תכנים, כלי פרסום בפייסבוק, כלי נתוני שימוש וסטטיסטיקה, כלי מסחר אלקטרוני וכלים נוספים של ביזנס מנג'ר בפייסבוק.

יותר ויותר כלים מחוברים לחשבון ביזנס סוויט. כך למשל, ניתן לנהל את תיבת הדואר המשותפת (פייסבוק – אינסטגרם) במקום אחד. כמובן שצריך לחבר בין החשבונות הללו לפני כן.

פייסבוק ביזנס סוויט – יתרונות

אז למה זה כדאי להשתמש בכלי הזה?

 • חינם – ביזנס סוויט הוא כלי חינמי, אין שום תשלום שימוש או תשלומים אחרים.
 • ממשק מרוכז – החשבון הוא מרוכז וכולל את כל עמודי הפייסבוק ועמודי האינסטגרם, נתוני שימוש, חשבונות פרסום ועוד.
 • פשוט לתפעול – הכלי הזה אינו מסובך לעבודה שוטפת ואחרי פעם פעמיים אפשר להבין אותו באופן מלא.
 • קל להתחיל – אם יש לכם ביזנס מנג'ר בפייסבוק, לא צריך להגדיר חשבון סוויט, הוא נוצר אוטומטית.
 • מחשב ומובייל – ניתן לנהל את החשבון גם דרך הדפדפן במחשב או דרך האפליקציה בטלפון הנייד.

תכונות פייסבוק ביזנס סוויט

פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) כולל כלים ותכונות רבים. הנה הם:

1. קבלת התראות

ניתן לקבל התראות על פעולות ועדכונים לגי כל החשבונות העסקיים שלכם (כל העמודים והחשבונות בפייסבוק ובאינסטגרם). החלוקה נעשית לפי כל סוג של עמוד פייסבוק או אינסטגרם. ההתראות הן משותפות במידה וחשבונות פייסבוק עסקי ואינסטגרם עסקי מקושרים זה לזה.

כך למשל, מישהו שסימן לייק לפוסט או לעמוד, התראה על הודעה שנתקבלה, עדכונים נוספים ועוד.

2. ניהול הודעות ופניות

המערכת מאפשרת לכם לנהל את ההודעות שאתם מקבלים לעמוק הפייסבוק העסקי שלכם (דרך המסנג'ר) או לחשבון האינסטגרם העסקי שלכם (דרך הדיירקט / מסנג'ר).

תיבת הדואר הנכנס כולל את כל ההודעות שאתם מקבלים וניתן לנהל אותם במקום אחד מרוכז וכן לחלק אותם לפי קטגוריות כמו תיקיית הושלם, פח, ספאם, דואר נכנס ועוד.

3. ניהול ופרסום פוסטים

מערכת ביזנס סוויט מאפשרת לכם לפרסם פוסטים לעמוד הפייסבוק ולחשבון האינסטגרם העסקיים שלכם ישירות מתוך הכלי. ניתן לתזמן את הפוסטים מראש, ניתן להוסיף מדיה כמו תמונות או וידאו. אפילו ניתן לפרסם פוסט במקביל, תוך כדי ביצוע שינויים והתאמות לפי סוג הפלטפורמה.

בנוסף לפוסטים, ניתן גם לפרסם סטורי בפייסבוק וסטורי באינסטגרם. גם ישירות מהמחשב.

עוד לכל זה, פייסבוק מציעה לכם לוח שנה מיוחד שבו אתם יכולים לנהל את מועדי הפרסום של הפוסטים. כך תוכלו לתכנן מראש מתי לפרסם, באילו תאריכים ועוד.

4. פרסום מודעות

ביזנס סוויט בפייסבוק מאפשר לכם גם לפרסם מודעות ממודעות במסגרת שירות פרסום בפייסבוק. כלומר, אתם יכולים ליצור קמפיינים ולנהל אותם ישירות מהכלי הזה ולא דרך האד מנג'ר בפייסבוק.

5. תובנות ודיווחים

אחד הכלים החשובים ביותר הוא דוחות ואנליטיקס. המערכת מאפשרת לכם לראות את התוצאות החשובות שאתם מגיעים אליהם דרך פרסום הפוסטים והמודעות.

תוכלו לראות את מספר החשיפות, צפיות, הקלקות ופעולות נוספות שעושה קהל היעד שלכם בערוצים העסקיים שלכם. בנוסף, אתם יכולים לקבל תובנות גם על הקהל עצמו, כמו דמוגפיה, מספר עוקבים ולייקים, עיר מגורים, מדינה ועוד.

6. ניהול נכסים עסקיים

אתם יכולים להוסיף נכסים עסקיים חדשים (כמו עמוד פייסבוק עסקי, חשבון אינסטגרם עסקי, חשבון וואטסאפ ביזנס עסקי, פיקסל פייסבוק ועוד).

7. כלים נוספים

יש עוד כמה כלים כמו אפליקציות עסקיות שמציעות כלים ושירותים טכנולוגיים המתחברים לחשבון הפייסבוק שלכם, פגישות, שירותים ועוד.

איך לפתוח חשבון פייסבוק ביזנס סוויט?

אם יש לכם חשבון פייסבוק ביזנס מנג'ר – אז נוצר לכם ביזנס סוויט באופן אוטומטי. אם אין לכם ביזנס, עליכם ליצור ביזנס מנג'ר בפייסבוק ראשית.

כדי לגשת אל החשבון שלכם, היכנסו לעמוד הבא. מיד לאחר מכן יופיע לכם עמוד התצוגה הכללית עם הפרטים הכללים לגבי עמוד מסויים.

כך זה נראה:

פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) - עמוד ראשי
פייסבוק ביזנס סוויט (Facebook Business Suite) – עמוד ראשי

ביזנס מנג'ר או ביזנס סוויט – מה ההבדל?

אז אתם בטח שואלים מה ההבדל בין פייסבוק ביזנס מנג'ר לבין פייסבוק ביזנס סוויט? ובכן זו שאלה מצויינת.

פייסבוק ביזנס מנג'ר נועד לנהל את הגדרות העסק שלכם בפייסבוק, כמו אימות עסק ועוד. בזמן זה, פייסבוק ביזנס סווטי נועד לנהל את הפעילות השוטפת של הנכסים העסקיים שלכם.

כעיקרון 2 הכלים מאפשרים תכונות רבות שהן דומות. אתם יכולים להוסיף נכסים עסקיים גם בביזנס מנג'ר וגם בביזנס סוויט. אתם יכולים גם לנהל אנשים בשני המקומות הללו ועוד.

אבל, הביזנס מנג'ר לא מאפשר פרסום פוסטים, תזמון פוסטים, קבלת תובנות על קהלי יעד בנכסים עסקיים ועוד. זאת אפשר לעשות דרך הביזנס סוויט.

מנגד, ניהול אמצעי תשלום, אימות עסק, אימות דומיין בפייסבוק ופעולות נוספות נעשות דרך הביזנס מנג'ר. זה אי אפשר לעשות בביזנס סוויט.

קריאטור סטודיו או ביזנס סוויט – מה ההבדל?

כאן נשאלת שאלה נוספת, אז למה צריך את ביזנס סוויט אם יש את קריאטור סטודיו? ובכן גם זו שאלה טובה.

גם פייסבוק קריאטור סטודיו (סטודיו ליוצרים בפייסבוק) וגם פייסבוק ביזנס סוויט מאפשרים לכם לנהל את הנכסים העסקיים שלכם, שניהם מאפשרים לנהל את הפוסטים ולתזמן אותם, ושניהם מאפשרים לקבל תובנות על הפוסטים שלכם.

אבל, קריאטור סטודיו בפייסבוק לא מאפשר להוסיף נכסים או לקבל בעלות או בקשה עליהם (כמו גם דרך ביזנס מנג'ר) והוא לא מאפשר לנהל מודעות או פיקסלים. זה כמובן אפשר לעשות בביזנס סוויט.

מנגד, קריאטור סטודיו הוא כלי שנועד במקור ליוצרים ולמובילי דעה ולא לעסקים עם פעילות עסקית רגילה שלהם. הכלי כולל גם כלי מוניטיזציה ליוצרים, זה כמובן אין בביזנס סוויט.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *