שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » אינסטגרם עסקים: איך ליצור ולהגדיר עמוד עסקי בצורה נכונה

אינסטגרם עסקים: איך ליצור ולהגדיר עמוד עסקי בצורה נכונה

יש לכם כבר אינסטגרם? אולי שמעתם על זה ועדיין לא פתחתם? בכתבה זו אנחנו נסביר לכם כיצד גם אתם תוכלו להגדיר ולנהל אינסטגרם לעסקים (Instagram).

אינסטגרם היא הרשת החברתית המובילה בעולם לשיתוף תמונות וסרטונים עם מעל 800 משתמשים פעילים בחודש. בעזרת אינסטגרם, המשתמשים משתפים רגעים של החיים שלהם הכוללים תמונות, סרטונים וגם סטורי (סיפורים). התמונות והסטוריז ניתנים לעריכה ברגע שאתם מוסיפים אותם עם כל מיני פילטרים ותוספים שונים.

אינסטגרם משמשת ככלי לא רק עבור משתמשים פרטים, אלא גם עבור עסקים. מכיוון שאינסטגרם היא חברה בבעלות פייסבוק, היא מאפשרת חיבור בין הפייסבוק שלכם לבין האינסטגרם שלכם. שילוב זה גם ברמה של משתמשים פרטיים וגם ברמה של משתמשים עסקיים.

מה כדאי, אינסטגרם פרטי או אינסטגרם עסקי?

על מנת לענות על שאלה זו, צריך להבין מהו השימוש בחשבונות הללו ומהם ההבדלים בין 2 חשבונות האינסטגרם הללו.

אינסטגרם פרטי

מתאים לאנשים פרטיים שמעוניינים לפרסם תמונות עליהם או על תחומי עניין שהם אוהבים. כמו כן, ניתן לחבר חשבון פרטי לחשבון הפייסבוק שלכם כדי לראות מי מהחברים שלכם נמצא באינסטגרם.

כמו כל חשבון פרטי, אין לכם גישה אל נתוני אנליטיקס (תובנות) שיכולים להראות לכם, כמה אנשים חדשים עקבו אחריכם ב-7 ימים האחרונים, מהי התפוצה (כמה ראו את הפוסטים שלכם), לחיצות על קישור ועוד.

כמו כן, לא ניתן לפרסם בצורה ממומנת על ידי חשבון פרטי.

אינסטגרם עסקי

מתאים למשתמשים עסקיים המעוניינים לפרסם תמונות של הארגון שלהם, של העובדים, של תחומי עניין שלהם ועוד. כמו כן, אפשר להתחבר לעמוד הפייסבוק העסקי מבלי להשתמש בחשבון פרטי (טוב לארגונים שלא מעוניינים לקשר בין החשבון הפרטי בפייסבוק לחשבון העסקי באינסטגרם).

בגלל שזה חשבון עסקי, יש לכם גישה לנתוני אנליטיקס כגון: מי עקב אחריכם בימים האחרונים, מהי התפוצה של הפרסומים, כמה לחיצות על קישורים, מידע דמוגרפי של העוקבים שלכם, נתוני אנליטיקס של סטוריז ונתונים אודות פרסום ממומן באינסטגרם.

כמו כן, ניתן להוסיף אימייל ליצירת קשר, כתובת מיקום העסק ומספר טלפון עסקי. יש לציין, חשבון עסקי חייב להיות מקושר לעמוד עסקי בפייסבוק.

איך פותחים אינסטגרם לעסקים?

על מנת לפתוח אינסטגרם לעסקים, ראשית כל יש לפתוח חשבון אינסטגרם רגיל ואז להפוך אותו לאינסטגרם עסקי. כדי לפתוח אינסטגרם יש מספר אפשרויות, תבחרו את הדרך הנוחה ביותר עבורכם:

עמוד עסקי בפייסבוק

זו הדרך המועדפת עלינו כאשר אנחנו עובדים עם לקוחותינו ולכן גם אנו ממליצים עליה. היא נוחה ומהירה הרבה יותר מהדרכים האחרות.

על מנת ליצור חשבון אינסטגרם עסקי בעמוד העסקי שלכם בפייסבוק עליכם להיות עם הרשאות מנהל בעמוד. היכנסו לעמוד העסקי בפייסבוק, לחצו על "הגדרות" ולאחר מכן על "אינסטגרם" כעת תיהיה לכם אפשרות להיכנס בלחיצה עליו, תוכלו להתחבר לחשבון קיים או לפתוח חשבון חדש. לכן לחצו על הרשמה ואז הזינו את שם משתמש ואימייל.

לאחר מכן לחצו על המשך מס' פעמים עד שתצטרכו להזין פרט יצירת קשר עסקי (אימייל, טלפון או כתובת). אם לא תזינו אחד מהפרטים הללו, לא תוכלו להשלים את העברה לחשבון עסקי.

יש לציין, חובה ליצור סיסמא לאינסטגרם, כאשר תזינו את האימייל, תקבלו קישור ליצירת סיסמא, שם תוכלו לעשות זאת.

אפליקציית אינסטגרם

אם אתם אוהבים להשתמש בטלפון נייד / טאבלט, ייתכן ותרצו לפתוח אינסטגרם בצורה כזו. עליכם להוריד ולהתקין את האפליקציה מהחנות של גוגל פליי או אפסטור. לאחר מכן עבור אל הרשמה ופעלו לפי ההנחיות, הוסיפו שם, דואר אלקטרוני (חייב להיות תקין) וסיסמא.

כאשר אתם מחוברים עם החשבון הפרטי שלכם האפליקציה, לחצו על הסמל של הפרופיל בצד ימין למטה. בחלק העליון של הפרופיל שלכם, יהיה אייקון עם 3 נקודות, לחצו עליו (זה הגדרות העמוד שלכם). בחלק של חשבון, לחצו על "העבר לפרופיל עסקי".

בשלב הזה, לחצו על המשך מספר פעמים עד שיהיה רשום לכם "בחרו עמוד", כאשר תבחרו עליו, תצטרכו להיכנס דרך החשבון הפרטי שלכם ולאשר לאינסטגרם לראות אילו דפים עסקיים בפייסבוק אתם מנהלים. בחרו את העמוד אליו אתם רוצים ולחצו על חץ המשך. שם תבחרו אימייל, טלפון או כתובת ולחצו על אייקון V לסיום.

האפשרות השניה היא להפוך את החשבון לעסקי דרך העמוד העסקי שלכם בפייסבוק (ראו מעל).

אתר האינטרנט של אינסטגרם

האפשרות השניה היא פתיחת אינסטגרם דרך אתר האינטרנט הרשמי www.instagram.com. שם תוכלו למלא את הפרטים האישיים שלכם ולהיכנס לחשבון האינסטגרם.

כדי לקשר בין החשבון העסקי באינסטגרם לעמוד העסקי בפייסבוק עליכם להיות עם הרשאות מנהל. היכנסו לעמוד העסקי שלכם בפייסבוק, לחצו על "הגדרות" ולאחר מכן על "אינסטגרם" כעת תיהיה לכם אפשרות להיכנס לעמוד העסקי שיצרתם מקודם. הזינו את שם המשתמש והסיסמא והתחברו.

לאחר מכן לחצו על המשך מס' פעמים עד שתצטרכו לרשום פרט יצירת קשר עסקי (אימייל, טלפון או כתובת). אם לא תזינו אחד מהפרטים הללו, לא תוכלו להשלים את העברה לחשבון עסקי.

איך להגדיר חשבון אינסטגרם בצורה נכונה?

לאחר קישור בין חשבון אינסטגרם לבין חשבון פייסבוק ניתן להתחיל תהליך של הגדרת חשבון האינסטגרם שלכם.

הגדרת אינסטגרם דרך העמוד העסקי בפייסבוק

כאשר סיימתם את ההרשמה, תוכלו ללחוץ על עריכה ולערוך ולהוסיף מידע שאתם צריכים.

הוספה ועריכת פרטי חשבון

 • תמונת פרופיל – יש להוסיף תמונה שמתאימה לשם העמוד. מומלץ להשתמש באותה תמונת פרופיל כמו של העמוד העסקי בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות. כאן תוכלו למצוא את גודל התמונות עבור אינסטגרם ורשתות חברתיות אחרות.
 • שם משתמש – לא ניתן לשינוי כאן. רק באתר של אינסטגרם או באפליקציה.
 • אתר אינטרנט – כתובת אתר האינטרנט שלכם.
 • אודות (ביוגרפיה) – אודות החשבון שלכם באינסטגרם, קצת פרטים למי שמעוניין לעקוב אחריכם ולא מכיר אתכם.
 • קטגוריה – קטגוריה באינסטגרם משתנה בהתאם לקטגוריה של העמוד העסקי בפייסבוק. ברגע שתשנו את הקטגוריה בפייסבוק, היא תשנה גם שם. קראו גם כתבה ומידע נוסף על הגדרת עמוד עסקי בפייסבוק.
 • אימייל – זוהי כתובת הדואר האלקטרוני כדי המשתמשים יוכלו ליצור קשר איתכם.
 • טלפון – כאן אפשר להזין טלפון על מנת שמשתמשים יכולו להתקשר אליכם או לשלוח לכם מסרון (SMS).
 • כתובת – במידה ואתם עסק מקומי, זה יכול להתאים לכם. יש להזין כתובת מלאה, עיר ומיקוד.
 • מידע אישי – אימייל / טלפון נייד שנרשמתם אל אינסטגרם, לא ניתן לשנות כאן.
 • מגדר – אם אתם עסק, אפשר להשאיר את זה ללא הגדרה.

ניהול אפליקציות מחוברות

כאן ניתן לנהל את כל האפליקציות המחוברות לחשבון העסקי של באינסטגרם. אפליקציות כאלו יכולות להיות אנליטיקס, פרסום, תכונות וחדשות ועוד.

ניתוק חשבון אינסטגרם

ניתן לנתק את הקשר בין אינסטגרם עסקי לעמוד עסקי בפייסבוק.

הגדרת אינסטגרם דרך אתר האינטרנט

מכיוון שלא ניתן לעשות חלק מהדברים דרך העמוד העסקי בפייסבוק, יש אפשרות להיכנס ישירות אל החשבון שלכם דרך האתר. כאשר אתם בפרופיל שלכם באינסטגרם, לחצו על "Edit Profile".

בתפריט הצדדי עריכת הפרופיל, אתם יכולים לשנות את השם, שם המשתמש, אתר אינטרנט, אודות, אימייל טלפון ועוד. בתפריט הצדדי שינוי סיסמא, תוכלו לשנות לסיסמא חדשה אך בכל זאת עליכם להזין את הסיסמא הנוכחית.

בתפריט הצדדי אפליקציות מורשות, ניתן לנהל את כל האפליקציות שיש להם גישה לחשבון שלכם. בתפריט הצדדי תגובות, אפשר לנהל את התגובות שלכם באופן כללי, כלומר חסימה והסתרה של תגובות לא הולמים.

בתפריט הצדדי אימייל ו- SMS, אפשר להירשם ולבטל רישום להודעות שישלוח לכם למייל. בתפריט הצדדי ניהול אנשי קשר, תוכלו לנהל את אנשי הקשר שהעליתם אל אינסטגרם. זה קורה כאשר אתם נתתם הרשאה דרך האפליקציה בטלפון.

הגדרת אינסטגרם דרך האפליקציה בטלפון

כאן תוכלו לקבל מידע כיצד יש להגדיר את האפליקציה דרך הטלפון. לא הכל אפשרי לעשות דרך האתר או דרך העמוד העסקי בפייסבוק. בעמוד הפרופיל שלכם, לחצו על 3 נקודות, תועברו לחלק של הגדרות.

הזמנת חברים של פייסבוק – במידה וחיברתם את החשבונות, ניתן להזין את החברים, אם לא, ניתן לתת הרשאה ולהזמין אותם.

מעקב אחר חברים – ניתן גם לעקוב אחרי חברים שנמצאים כבר באינסטגרם. זאת על ידי הרשאה מפייסבוק או על ידי אנשי הקשר בטלפון.

תמונות שלכם – כאן ניתן לקבוע מה יהיה אם מתייגים אתכם בתמונה כלשהי, האם היא תופיע בפרופיל שלכם, האם אתם תרצו לאשר אותם ידנית או האם להסתיר תמונות אלו. אנחנו ממליצים לכם לאשר ידנית כל תיוג.

שמורים – כאן ניתן לראות את כל התמונות והסרטונים ששמרתם. או אם הם לפי קולקציה (קטגוריה של תמונות וסרטונים ביחד). שימו לב, רק אתם יכולים לראות דברים ששמרתם.

הגדרות סטורי – כאן ניתן להגדיר האם אתם רוצים להסתיר את הסטורי שאתם יוצרים (לפי שם משתמש), מי יכול להוסיף תגובות לסטורי (כולם, אנשים אתם עוקבים אחריהם או אף אחד), האם לשמור את הסטורי בטלפון, ולבסוף האם לאפשר שיתוף של תמונות מתוך הסטורי.

עריכת פרופיל – בלחיצה עליו, תוכלו לנהל את הפרטים של הפרופיל בדומה למה שרשמנו מקודם. ניתן לערוך ולשנות תמונת פרופיל, תיאור, קישור, וכד'.

שינוי סיסמא – אין מה הרבה לרשום פה. מלבד העובדה שאם האינסטגרם מקושר לפייסבוק, ניתן לאפס את הסיסמא דרך פייסבוק.

אימות דו גורמי (שלבי) – אבטחה נוספת על החשבון שלכם, השולחת לכם SMS כאשר אתם מנסים להתחבר.

פוסטים שאהבתי – כאן ניתן לראות את כל הפוסטים שאהבתם בעבר.

משתמשים חסומים – כאן ניתן לראות את המשתמשים שחסמתם אותם בעבר.

תשלומים – כאן ניתן לראות את התשלומים עבור מודעות, יתרה נוכחית ואמצעי תשלום.

תוכן ממותג – כאן ניתן לנהל מי רשאי לתייג אתכם בתוכן ממותג/ממומן.

העברה לחשבון פרטי/עסקי – כאן ניתן להעביר את החשבון לפרטי/עסקי.

חשבונות מקושרים – ניתן לנהל את החשבונות המקושרים אל רשתות חברתיות נוספות.

אנשי קשר – כאן ניתן לנהל את אנשי הקשר ולמחוק נתונים.

שפה – שינוי שפת האינסטגרם.

הודעות דחיפה – כאן ניתן לקבל התראות כאשר משתמשים עושים פעולה כלשהי. מוזמנים לקרוא גם כתבה על הודעות בדחיפה.

התראות לאימייל ול-SMS – כאן תוכלו לקבוע אילו התראות תקבלו לאימייל שלכם ולהודעות SMS.

שימוש בנתוני סלולר – כאן ניתן לחסוך באינטרנט של הטלפון.

תגובות – כאן ניתן לנהל את התגובות באינסטגרם, מי יכול להגיב, חסימת תגובות, סינון תגובות וגם סינון למי מילת מפתח.

איכות העלאה – כאן אפשר לבחור בין איכות רגילה לבין בסיסית. מומלץ להשאיר רגילה אם אתם מעלים תמונות צבעוניות.

שמירה – ניתן לנהל שמירת תמונות וסרטונים אחר העלאה.

תמיכה – כאן יש אפשרויות תמיכה של אינסטגרם.

בסוף ניתן למחוק היסטוריית חיפושים, הוספת משתמש חדש, יציאה של המשתמש, יציאה של כל המשתמשים.

ניתוק בין הפייסבוק לבין האינסטגרם

אם אתם מעוניינים לנתק את הפייסבוק מהאינסטגרם, עליכם לדעת כיצד חיברתם את החשבונות בהתחלה והאם החשבונות עסקיים או פרטיים.

אם לא העברתם את החשבון לעסקי והוא חשבון פרטי. עליכם להיכנס להגדרות החשבון הפרטי שלכם בפייסבוק. כאן כתבנו כתבה כיצד לנהל ולנתק אפליקציות מהחשבונות שלכם.

אם החשבון הוא עסקי ולא חיברתם בין החשבון הפרטי שלכם. היכנסו לעמוד העסקי שלכם בפייסבוק, לחצו על "הגדרות" ואז לחצו על אינסטגרם, בסוף העמוד יהיה קישור ניתוק חשבון אינסגרם. שימו לב, אם תנתקו, לא תוכלו לנהל את החשבון שלכם דרך פייסבוק.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

2 מחשבות על “אינסטגרם עסקים: איך ליצור ולהגדיר עמוד עסקי בצורה נכונה”

 1. אין לי את כפתור העריכה בדף הפייסבוק העסקי כדי לערוך את הפרטים של חשבון האינסטגראם כמו: טלפון, אימייל, וכו'
  קישרתי את החשבון כמובן, מה לדעתכם הסיבה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *