שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » אינסטגרם טיוי (IGTV) – מה זה ואיך להקים ערוץ סרטונים מצליח?

אינסטגרם טיוי (IGTV) – מה זה ואיך להקים ערוץ סרטונים מצליח?

יוצרים או בעלי עסקים שהיו מעוניינים להעלות סרטונים אל חשבון האינסטגרם שלהם, יכלו לעשות זאת תחת מגבלות שונות, עד לרגע שבו הושק השירות אינסטגרם טיוי (IGTV).

אינסטגרם השיקה מוצר נוסף שלה שנקרא אינסטגרם טיוי (IGTV) שנועד לעזור ליוצרים, משתמשים ועסקים להעלות סרטונים בצורה שונה מאשר הייתה עד כה.

עד היום אם הייתם מעוניינים להעלות סרטונים אל חשבון האינסטגרם שלכם, היה ניתן להעלות זאת באמצעות האפליקציה בסמארטפון ובמגבלה של עד דקה אחת בלבד. בנוסף, היה ניתן להעלות סרטונים גם אל הסטורי ובמגבלה של עד 15 שניות.

מה זה אינסטגרם טיוי (IGTV)?

טלוויזיה אינסטגרם (IGTV) הוא למעשה רשת חברתית מבוססת סרטונים שניתן להעלות סרטונים, להגיב עליהם ולצפות בהם. עם זאת, השוני בינה לבין העלאת סרטונים ישירות לאינסטגרם היא שהשירות IGTV מאפשר העלאת סרטונים ארוכים יותר, החל מ-15 שניות ועד 10 דקות, חשבונות גדולים יותר ומאומתים, יכולים להעלות סרטונים עד שעה אחת (60 דקות). כמו כן, בשונה מהעלאה אל סטורי של אינסטגרם, הסרטונים לא מוסרים לאחר 24 שעות.

בנוסף, הסרטונים מועלים בצורה אנכית וכן במסך מלא. הסיבה לכך היא שאינסטגרם מאמינה כי צורה אנכית היא הצורה בה אנו מחזיקים את הטלפון שלנו ולכן זה טבעי להשתמש בצורה כזו.

לבסוף, השירות דומה מאוד לצפייה בטלוויזיה. בעת כניסה אל האפליקציה, יופעלו סרטונים לפי מספר גורמים כגון אנשים שאתם עוקבים אחריהם באינסטגרם עצמה, פופולארי ועוד. עם זאת, הדבר לא מונע מכם לחפש, השירות מאפשר לחפש סרטונים לפי מילות חיפוש ומפתח.

איך להקים ערוץ אינסטגרם טיוי (IGTV)?

בשונה מאינסטגרם, השירות החדש היא נפרדת מהאפליקציה הראשית, אבל היא גם קשורה אחת לשניה. הדוגמה הטובה ביותר היא השילוב של פייסבוק ומסנג'ר, מדובר על 2 אפליקציות נפרדות ושירותים אחרים, אך הם קשורים אחד לשני.

אינסטגרם טלוויזיה (IGTV) פועלת בצורה דומה ולה יש ערוץ, כמו ערוץ יוטיוב, ששם נמצאים כל הסרטונים שהועלו על ידי המשתמש.

אם יש לכם חשבון אינסטגרם, אז אתם יכולים להקים בצורה קלה מאוד את הערוץ שלכם. קיימים 2 אפשרויות:

 1. אינסטגרם טיוי (IGTV) במחשב – גשו אל חשבון האינסטגרם שלכם ואז לחצו על "IGTV". אם זו הפעם הראשונה, לחצו על "Get Started" ואז לחצו על "Next" כמה פעמים ולבסוף לחצו על "Create Channel".
 2. אפליקציית אינסטגרם טיוי (IGTV) בטלפון הנייד – הורידו והתקינו את אפליקציית אינסטגרם טיוי (IGTV) דרך חנות גוגל פליי או דרך חנות אפסטור. לאחר מכן היכנסו באמצעות חשבון האינסטגרם שלכם. לאחר מכן לחצו על "Create Channel".

אם חשבון האינסטגרם / ערוץ IGTV שלכם הוא ציבורי, אז כל אחד באינסטגרם יכול לראות את הסרטונים שאתם מעלים. אם חשבון האינסטגרם / ערוץ IGTV שלכם הוא פרטי, אז רק עוקבים שאושרו, יכולים לראות את הסרטונים.

איך להעלות סרטונים אל ערוץ IGTV (אינסטגרם טלוויזיה)?

יש כמה דגשים שיש לשים אליהם לב לפני שאתם מעלים סרטונים אל ערוץ ה-IGTV שלכם.

ראשית כל, הסרטונים חייבים להיות בין 15 שניות לבין 10 דקות, אם יש לכם חשבון מאומת או גדול יותר, תוכלו להעלות סרטונים עד 60 דקות במחשב. הסרטונים חייבים להיות בפורמט MP4 והסרטונים חייבים להיות בכיוון לאורך (לא בכיוון לרוחב) ביחס של 4:5 עד 9:16. סרטונים באורך של עד 10 דקות צריכים להיות בגודל של עד 650MB וסרטונים של עד שעה אחת צריכים להיות עד 5.4GB.

1. העלאה דרך המחשב

על מנת להעלות סרטונים אל IGTV דרך המחשב, גשו אל חשבון האינסטגרם שלכם, לחצו על IGTV, לאחר מכן לחצו על "Upload" או באמצעות הקישור הישיר: www.instagram.com/tv/upload.

לחצו על הפלוס "+" והוסיפו את הסרטון אל הערוץ. לאחר מכן, הוסיפו את הכותרת והתיאור של הסרטון, תוכלו גם להוסיף קישור אל תיאור הסרטון או האשתגים. הוסיפו תמונת הנושא / תצוגה מקדימה, ניתן להעלות תמונה בפורמט של JPG.

בסוף לחצו על "Post".

2. העלאה דרך האפליקציה

דרך נוספת היא העלאת סרטונים באמצעות האפליקציה הייעודית. לכן פתחו את האפליקציה או לחצו על הסמל טלויזיה באפליקציה הראשית של אינסטגרם. לאחר מכן, גשו אל הערוץ שלכם על ידי לחיצה על תמונת הפרופיל שלכם.

לחצו על פלוס "+", בחרו את הסרטון שברצוכם להעלות ואז לחצו על "Next". הוסיפו כותרת ותיאור לסרטון, כמו גם הוספת קישור או האשתגים. הוסיפו תמונת הנושא / תצוגה מקדימה, ניתן להעלות תמונה בפורמט של JPG. בחרו האם להעלות את הסרטון גם אל פייסבוק ובסוף לחצו על "Post".

שיתוף הסרטון אל עמוד הפייסבוק שלכם

אם יש לכם חשבון אינסטגרם עסקי, אז הוא כבר מקושר אל עמוד הפייסבוק העסקי שלכם. אתם יכולים לשתף את הסרטון של IGTV אל עמוד הפייסבוק שלכם.

 1. דרך האפליקציה בטלפון: במהלך העלאת הסרטון, הדליקו את האפשרות של שיתוף הסרטון אל עמוד הפייסבוק שלכם. למעשה, זה יועלה גם לעמוד הפייסבוק ולא קישור אל הסרטון.
 2. דרך אתר האינטרנט: במהלך העלאת הסרטון, לקראת הסוף, לחצו על שיתוף אל, ושם בחרו את עמוד הפייסבוק שלכם.

אנליטיקס ותובנות

דבר חשוב נוסף שאתם צריכים לדעת, זה מהם הביצועים של הסרטונים שאתם מעלים אל הערוץ שלכם. כך למשל, תוכלו לקבל תובנות לגבי כמה אנשים סימנו לייק על הסרטונים שלכם, הגיבו עליהם, מספר האנשים שצפו בהם, אחוז צפייה ממוצע של הסרטון וכן תרשים שימור קהל.

על מנת לגשת לנתונים אלו, גשו אל הסרטון שאתם מעוניינים, לאחר מכן לחצו על גלגל השיניים או 3 נקודות, לפי סוג הטלפון שלכם ואז לחצו על צפייה בתובנות.

קידום ופרסום

נכון לרגע זה, אין אפשרות לקדם את הסרטונים או הערוץ שלכם. עם זאת, הערכתינו שזה יקרה בקרוב מאוד לאחר שהשירות החדש ייתפס ויהפוך להיות משמעותי.

מכיוון שהערוץ מקושר אל חשבון האינסטגרם שלכם, אז מי שעוקב אחריכם באינסטגרם, יעקוב אחר הערוץ שלכם. כדאי מאוד להעלות סרטונים איכותיים עבור קהל היעד שלכם וכן להשתמש בכותרות ותיאורים מתאימים, כמו גם האשתגים וקישורים.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

6 מחשבות על “אינסטגרם טיוי (IGTV) – מה זה ואיך להקים ערוץ סרטונים מצליח?”

 1. שאלה: העליתי סרטונים דרך האפליקציה, וסינתי שיתוף בפייסבוק, אך נוצר לי דף פייסבוק חדש. הסרטונים לא פורסמו בדף הפייסבוק שלי שכבר מקושר לאינסטגרם. איך מעדכנים את זה שהסרטונים יתפרסמו בדף הנכון ?

 2. סיגלי ביטון

  היי, מעולה.
  איך מעלים סטורי דרך המחשב לאינסטגרם, ולא, אין לי ווינדוס 10…..

  יש לי מספר לקוחות והייתי שמחה לנהל אותם דרך המחשב

 3. היי אני רואה ב IGtv הרבה סטייליסטית שמעלות סרטוני אופנה ערוכים ממש יפה בהילוך מהיר. מכירים את האפליקציה שעושה את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *