שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » גוגל סייט קיט (Site Kit) – תוסף וורדפרס עם הכלים החשובים לבעלי אתר

גוגל סייט קיט (Site Kit) – תוסף וורדפרס עם הכלים החשובים לבעלי אתר

רוצים לעקוב אחר תנועת גולשים? להרוויח כסף האתר ולהשתמש בכלים של Google? הכירו תוסף וורדפרס סייט קיט Site Kit (ערכת אתר) של גוגל. מדובר על תוסף טוב שמאפשר הטמעה וצפייה בנתונים ישירות מהאתר.

בעלי אתר וורדפרס שרוצים לנהל אותו טוב יותר? התוסף הזה עשוי לעניין אתכם.

מה זה Site Kit by Google?

Site Kit (סייט קיט, או בעברית: ערכת אתר) הוא תוסף וורדפרס רשמי של חברת גוגל העולמית המאפשר לכל אתר וכל בלוג הבנוי במערכת וורדפרס, לקבל תובנות על הגולשים ועל הרווחים.

Site Kit מאפשר להוסיף ולהגדיר את הכלים והמוצרים של גוגל ישירות מתוך מערכת הניהול וכן מספק מידע ותובנות בעניין אותם מוצרים. הכלי אינו מצריך שימוש בקוד או הבנה בתכנות – מה שמקל על הבלוגר להוסיף את אותם כלים ומוצרים חשובים של גוגל ישירות לאתר.

למעשה, אפשר להגדיר את המוצרים הבאים:

 1. גוגל סרץ' קונסול (כלי מנהלי אתרים) – זהו כלי המאפשר לנהל את הנראות של הבלוג במנוע החיפוש של גוגל. התוסף מציג מידע לגבי ביצועים, כניסות וחיפושים לבלוג.
 2. גוגל אנליטיקס (כלי ניתוח תנועות גולשים) – זהו כלי המאפשר לעקוב אחר הפעילויות של המשתמשים בבלוג. התוסף מציג מידע לגבי המערובויות של המשתמשים עם הבלוג.
 3. גוגל תג מנג'ר (כלי ניהול תגיות) – זהו כלי המאפשר לנהל תגים וקודים מבלי לערוך את הקוד של האתר בכל פעם. התוסף מאפשר התקנת הכלי בבלוג.
 4. גוגל אופטימייז (כלי מבחנים והשוואות) – זהו כלי המאפשר לבחון איזה דף או עמוד הביא את התוצאה הטובה ביותר בקמפיין שיווקי. התוסף מאפשר התקנת הכלי בבלוג.
 5. גוגל אדסנס (כלי רווחים מפרסומות) – זהו כלי המאפשר הצגת מודעות ופרסומות בבלוג כדי להרוויח כסף. התוסף מאפשר הוספת מודעות אוטומטיות ללא צורך בקביעת מיקומים.
 6. פייג' ספיד אינסייטס (כלי בדיקת ביצועי אתר) – זהו כלי המאפשר לבדוק את ביצוע הבלוג, מהירות, חווית משתמש וכד'. התוסף מאפשר לראות את ביצועי הבלוג וטיפים לשיפור ביצועים.

סייט קיט (Site Kit) – למי זה מתאים?

אם יש לכם אתר וורדפרס ואתם משתמשים באחד או יותר מהשירותים של גוגל הכתובים מקודם, ייתכן והכלי הזה מתאים עבורכם.

במיוחד אם אתם רוצים לדעת איך להוסיף את הכלי של גוגל לתוך האתר, ובמיוחד אם אין לכם ידע תכנות.

איך להתקין ולהגדיר את Site Kit?

לפני הכל, יש כמה נקודות שאתם צריכים לדעת.

ראשית כל, חשוב לוודא שהאתר שלכם מבוסס מאובטח עם HTTPS. שנית, אם יש לכם תוסף וורדפרס לניהול מטמון (Autoptimize או WP Super Cache), עליכם לבטל אותם בעת התקנת התוסף סייט קיט של גוגל.

שלישית, צרו חשבונות בכל הכלים של גוגל שאתם רוצים להשתמש בהם. כלומר, אם אתם רוצים לקבל תובנות עם גוגל אנליטיקס, אז קודם כל צרו את החשבון ואז כבר תוכלו להתקין עם התוסף.

זה הכל בנושאים לפני ההתקנה.

שלב ההתקנה.

בלוח הבקרה שלכם, גשו אל התפריט "תוספים" ואז לחצו על "תוסף חדש", בתיבת החיפוש הזינו "Site Kit". יופיע לכם התוסף של גוגל ולחצו על הכפתור "התקן עכשיו" ואז על "הפעלה".

שלב ההגדרה.

הינכם תעברו לעמוד התוסף בלוח הבקרה ושם יהיה כפתור "Start Setup", עליו תצטרכו ללחוץ. בעת לחיצה עליו תועברו לאתר ייעודי של גוגל שבו יציג לכם את הבלוג ומידע כללי. עליכם יהיה להתחבר עם חשבון הגוגל שלכם, ואז לספק את ההרשאות הנדרשות.

חשוב לשים לב שפתחתם חשבונות לכל המוצרים והשירותים של גוגל שאתם רוצים להשתמש בהם בלוח הבקרה בבלוג.

לאחר ההגדרה, אתם תועברו ללוח הבקרה בחזרה.

בשלב זה, תוכלו להגדיר את הכלי השני (הכלי הראשון הוא סרץ' קונסול כברירת מחדל), למשל גוגל אנליטיקס או תג מנג'ר וכד'. פשוט ללחוץ "Connect Service" בלוח הבקרה של Site Kit.

כך הלאה, אפשר לעשות לגבי כל השירותים האחרים שאתם רוצים.

עבודה עם התוסף ערכת אתר של גוגל

ככל שתוסיפו יותר שירותים, כך יופיעו להם לשוניות משתנה תחת התפריט הצדדי "Site Kit" בלוח הבקרה. תוכלו לעבור בין הכלים ולבדוק את הביצועים של האתר שלכם לגבי עמודים, משתמשים, רווחים, המלצות לשיפור ביצועים ועוד.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *