שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » דפי מובייל מואצים (AMP) – מה זה, האם כדאי, איך לשפר את מהירות הגלישה באתר שלכם והאם משפר את קידום האתר ב-Google?

דפי מובייל מואצים (AMP) – מה זה, האם כדאי, איך לשפר את מהירות הגלישה באתר שלכם והאם משפר את קידום האתר ב-Google?

אם יש לכם אתר אינטרנט או חנות מסחר אלקטרוני, ייתכן ותרצו לשפר את חווית המשתמש אצלכם באתר על ידי שיפור טעינה על ידי טכנולוגיית דפי מובייל מואצים (AMP). הטכנולוגיה הזו משפרת את ביצועי האתר במיוחד עבור משתמשים מטלפונים ניידים.

אם תרצו לדעת מה זה, האם כדאי ואיך עושים זאת, הכתבה עבורכם.

מה זה AMP (דפי מובייל מואצים)?

דפי מובייל מואצים או בקצרה AMP (במקור, ראשי תבות של Accelerated Mobile Pages) הוא פרוייקט קוד פתוח מבוסס HTML שמטרתו לסייע בהאצת טעינה של דפים אינטרנט בדפדפן. הטכנולוגיה היא פרי שיתוף פעולה של חברות טכנולוגיה גדולות ומוציאי לאור, וזאת בהובלת חברת Google.

למעשה, המטרה העיקרית של הפרוייקט היא הפיכת אתרים ועמודים באינטרנט למהירים יותר, במיוחד עבור משתמשי טלפונים ניידים, באופן שבו הקוד HTML הוא פשוט וקל שלא מצריך טעינת משאבים גדולים. כך אתרי אינטרנט יכולים להיטען באופן מיידי כמעט ללא השהייה.

הסיבה העיקרית להשקת פרוייקט AMP על ידי גוגל וחברות אחרות, היא הצורך הגובר והצפי של משתמשים לקבל מידע בצורה מהירה מאוד. במיוחד אם הם גולשים דרך אינטרנט סלולארי מטלפונים ניידים.

אינטרנט סלולרי לרוב איטי יותר מאשר האינטרנט בבית או במשרד. בנוסף, עם התפתחות הטכנולוגיה יש יותר ויותר כלים ומשאבים שאתרי אינטרנט טוענים, ובכך הם נעשים עמוסים יותר – העומס הזה מכביד וגורם לאיטיות אתר אינטרנט.

כיום ניתן להציג מודעות AMP, סטורי AMP, אימייל AMP וכלים נוספים שבהם מהירים משמעותית מאשר הגרסה המלאה שלהם.

AMP – איך זה עובד?

דפי מובייל מואצים (AMP) משתמשת בטכנולוגיה ובפרוטוקולים בדומה לטעינה רגילה של עמודים ודפי אינטרנט, אך עם כלים מוגבלים ומינימליים שמשפרים בכך את חווית המשתמש המהירה באתר שלכם.

AMP לא תומך ב-Javascript אשר מכביד על האתר, הוא מצמצם את קוד ה-CSS, משתמש בסגנונות גופנים (פונטים) מינמליים, מתעדף משאבים, מבצע טעינה מראש ומשתמש בטכנולוגיות נוספות לשיפור מהירות אתר.

בנוסף, הטכנולוגיה משתמשת גם בזיכרון מטמון אשר נמצא על גבי שרתים, כמו של Google כדי לצמצם את הזמן שלוקח לתוכן להיות מוצג בדפדפן של המשתמש. כך למשל, תמונות, מודעות ומדיה אחרת נטענת הרבה יותר מהר כאשר המשתמש עובר לעמוד מובייל מואץ.

משתמש יכול לזהות האם מדובר על עמודי מובייל מוצאים (AMP) או עמוד רגיל, על ידי תווית ייעודית עם הסימול והלוגו של הפרוייקט.

יתרונות וחסרונות AMP

AMP בעלת יתרונות וחסרונות כמו כמעט כל דבר אחר.

היתרונות העיקריים:

 • שיפור מהירות אתר.
 • שיפור חווית משתמש.
 • שיפור יחס המרה.
 • שיפור ברווחיות.
 • חינמי (למעט ההטמעה).

החסרונות העיקריים:

 • אינו תומך בכלים רבים.
 • מחייב הטמעה וטיפול בגרסה.
 • דורש התאמת עיצוב לאתר המקורי.

למי מתאים שימוש בטכנולוגיית AMP?

AMP היא טכנולוגיה שמתאימה במיוחד לאתרי אינטרנט מבוססים תוכן כמו בלוגים, אתרי חדשות, אתרי מדיה וכדומה. בנוסף לכך, כיום ניתן גם להפעיל אתר מסחר אלקטרוני מבוסס AMP, כך שעמודי המוצר נטענים בצורה מהירה יותר.

ככלל, אם מעוניינים לשפר את חווית המשתמש באתר שלכם, ורוצים להציג גרסה קלה ופשוטה למשתמשים. אז כמובן שכדאי מאוד לעשות שימוש בטכנולוגיה זו.

האם AMP משפר את מיקום דירוג האתר בגוגל?

כן ולא.

באופן רשמי גוגל לא מתעדפת אתרים מבוססים AMP לעומת אתרים שאינם מבוססים טכנלוגיה זו.

עם זאת, חשוב לציין כי אתרים שיש להם טכנולוגיית AMP מוצגים עם תווית ייעודית במנוע החיפוש Google, הם מוצגים גם בתוצאות החיפוש בתמונות (אם יש תמונות בעמוד) בצורה מהירה עם החלקה מעלה, וגם הם מוצגים במיקומים ייעודיים במנוע החיפוש.

בנוסף, כאשר משתמש נכנס לעמוד מובייל מואץ (AMP), חווית הגלישה שלו טובה יותר ולפיכך משך זמן הקריאה באתר, כמות הדפים ושיפור ביחס ההמרה – מדדים אלו חשובים למנוע החיפוש גוגל כאשר הוא מתעדף ומדרג תוצאות חיפוש.

כך שהמשמעות היא שאכן AMP משפיע על קידום אתרים ועל דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש.

איך להוסיף AMP לאתר שלכם?

ככלל, יש צורך להטמיע את טכנולוגיית AMP אצלכם באתר על ידי יצירת גרסה ייעודית התומכת בטכנולוגיה זו. ניתן לקרוא מידע נוסף באתר הרשמי של AMP כאן.

עבור משתמשים שיש להם אתרי וורדפרס, יכולים להוריד את התוסף הרשמי כאן. עם זאת, התוסף מאפשר תמיכה בטכנולוגיית AMP, אך אם מעוניינים להתאים עיצוב, להוסיף תכנים, אנליטיקס, מודעות, טפסים ופרטים נוספים, יש צורך לבצע הטמעה והתאמה.

ניתן לפנות אלינו כדי ליצור להתאים את הטכנולוגיה לאתר שלכם.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *