שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » איך להרוויח כסף מבלוג? כל השיטות והדרכים

איך להרוויח כסף מבלוג? כל השיטות והדרכים

לא מעט כתבנו על איך להקים בלוג, איך לבחור נושא, אחסון לבלוג והנה אחד החלקים החשובים ביותר והוא איך להרוייח כסף מבלוג. כל עוד הבלוג שלכם לא סתם כדי לבזבז את הזמן שלכם (שזו גם אפשרות אגב) צריך ואפילו חייב להרוויח כסף.

כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

כסף דרך בלוג – האם זה אפשרי ולמה?

אם יש לכם כבר בלוג, או שאתם בשלבי הקמה של הבלוג, אתם צריכים לדעת כי גם אתם יכולים להרוויח כסף מהבלוג שלכם. כמובן שיש עוד הרבה סיבות למה לפתוח בלוג, אבל אחת הסיבות היא להרוויח כסף ממנו.

ייתכן כי אפילו יכולות להיות כמה סיבות למה לעשות זאת. למשל, אתם רוצים להשתמש בזה לצרכי קידום ושיווק העסק, או לצורך מיתוג אישי, תקשורת ונטוורקינג עם אחרים ועוד.

לא רק שאפשר להרוויח כסף מהבלוג שלכם, אלא שאתם גם חייבים להרוויח ממנו כסף. יש לכך כמה סיבות:

 • מימון פעילויות – רווח דרך הבלוג שלכם מקנה לכם מימון לצורך הפעילות של הבלוג ולרבות השיווק שלו.
 • הכנסה כספית – אם המטרה שלכם להכניס כסף על ידי הכנסה נוספת מהבית, או אפילו הכנסה ראשית, אז להרוויח כסף הולך בד בבד עם המטרה הזו.
 • סימן של בלוג חי – בלוג שלא מרוויח כסף הוא בלוג מת, המשתמשים יחששו ממנו וקשה יהיה לקיים שיתופים פעולה עם אחרים.

אם אין לכם עדיין בלוג, כדאי לקרוא את הכתבה על איך לפתוח בלוג.

אז איך מרוויחים כסף מהבלוג? הנה השיטות

הנה כל השיטות והמודלים שמאפשרים להרוויח כסף דרך הבלוג שלכם:

1. שיווק שותפים (שיתופי פעולה)

שיווק שותפים היא שיטה באמצעותה אתם בתור בלוגר (בעל הבלוג) יכולים להרוויח כסף על ידי מכירת מוצרים שלא שלכם וקבלת עמלה מכל מכירה. כלומר, אתם יכולים להוסיף קישור לבלוג שלכם, כאשר משתמש ילחץ על הקישור הזה וירכוש דרככם את המוצר או השירות, אז המפרסם יעניק לכם עמלה לפי אחוז מהמכירה או לפי ערך כספי.

חשוב! המשתמש לא משלם את העמלה, המחיר נותר על כנה והעמלה שמשולמת לבלוגר מגיעה ישירות מהמפרסם.

כדי להתחיל, צריך להירשם לתכנית שותפים מסויימת, ואז להוסיף קישורים לבלוג. כמובן חשוב שהתכנית תהיה מתאימה לנושא של הבלוג או לנושא הכתבה. למשל, להציע שירות הזמנת טיסות ונופש לבלוג בנושא.

אפשר להירשם לתכנית של אמזון, איביי, אלי אקספרס, בוקינג וכדומה.

2. פרסום מודעות

עוד דרך להרוויח כסף בבלוג היא להוסיף מודעות טקסט ותמונה לתוך הבלוג ולהרוויח כסף על הצגת מודעות או על כל לחיצות עליהם. ניתן להירשם לשירות של גוגל אדסנס של חברת Google, והיא משלמת עבור הקלקות על מודעות ועבור החשיפות. המחירים משתנים לפי סוג המודעה, המפרסם והנושא.

דרך נוספת היא להציג מודעות באופן עצמאי, כלומר מכירת שטח פרסום בבלוג לטובת מפרסם כלשהו. כך למשל אפשר לקבוע מחיר עבור חשיפות או הקלקות ולחייב את הלקוח / המפרסם עבור הפרסום.

3. שיווק משפיענים / כתבה ממומנת

שיטה נוספת להרוויח כסף בבלוג היא על ידי מכירת כתבה בתשלום. מפרסמים מוכנים לשלם על כתבה שמדברת על המותג שלהם, תוך קבלת חשיפה ודעה של מומחה. אם אתם מומחים בתחום, אתם תוכלו לכתוב על אדם או עסק מסויים נושא ולקבל תשלום עבור הכתבה.

אם אתם רואים באתרי החדשות "תוכן זה בחסות", "כתבה שיווקית" וכד' – מדובר על שיטה זו.

4. מוצרים ושירותים תמורת ביקורת / חוות דעת

עסקים ומותגים יכולים להציע לבלוגר לנסות את המוצר או השירות שלהם בחינם, תמורת קבלת ביקורת או חוות דעת ממנו. אז כאן לא מרוויחים כסף פיזי בשקלים או בדולרים – אבל בהחלט אפשר להרוויח וצרים או שירותים ששווים הרבה כסף ויכולים גם לחסוך כסף.

למשל, בלוגר על תיירות יכול להנות מטיסה חינם או מחדר במלון בחינם, בלוגר על אוכל יכול להרוויח ארוחה בחינם וכך הלאה.

5. כתיבת תוכן

אם כבר אתם כותבים בלוג באינטרנט, אז אפשר להרוויח מזה כסף. אתם יכולים להציע את השירותים שלכם בתור כתיבת כתבות תוכן רגילות או תוכן שיווקי לאתרי אינטרנט של עסקים ומותגים שונים. הכתבה יכולה להיות בתחום העיסוק או תחום שיש לכם ידע בנושא.

ניתן לגבות תשלום לפי כתבה או לפי מספר מילים בכתבה. המחיר משתנה בהתאם לסוג התוכן, הניסיון והמקצועיות שלכם בנושא.

6. מכירת מוצרים ושירותים

אולי זו הדרך הטובה ביותר – למכור מוצרים ושירותים שלכם בעצמכם. במקה כזה אתם גם מקדמים את עצמכם ולא חולקים הכנסות עם אחרים. תוכלו למכור למשל:

 • סחורה פיזית – תמיד תוכלו למכור את המוצרים שלכם תוך כדי המיתוג שלכם. למשל על ביגוד, מוצרים לבית או לרכב, ספר רגיל ועוד.
 • ספר אלקטרוני – תוכלו למכור ספר אלקטרוני (eBook) בו אתם מציגים מדריך מסויים בתחום ההתמחות שלכם.
 • קורס דיגיטלי – בנוסף לספר האלקטרוני אפשר להציע קורס אינטרנטי בתחום ההתמחות שלכם. בכך להפוך את זה לסוג של הכנסה פסיבית.

7. מכירת זמן / ייעוץ

בלוגרים יכולים לעשות יותר מלכתוב בבלוג או למכור מוצרים או שירותים, ולמכור את הזמן שלהם. באופן מפורט יותר, תוכלו למכור ייעוץ מקצועי בתחום העיסוק שלכם, מנטורינג, הרצאות או סדנאות.

כך למשל, בלוגר על אוכל יכול להעביר קורסים או הרצאות בנושא אוכל, בלוגר על תיירות יכול להעביר סדנאות על נופש ותיירות ועוד.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *