שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » למה להקים בלוג והאם בכלל לעשות זאת?

למה להקים בלוג והאם בכלל לעשות זאת?

אחרי שהסברנו מה זה בלוג ואילו סוגי בלוגים קיימים, זה הזמן להבין למה להקים בלוג והאם בכלל כדאי לעשות זאת. אולי לא תאמינו, אבל יש לכך הרבה סיבות מדוע זה אכן כדאי.

בפוסט זה, אנחנו נשתדל להציג לכם כמה סיבות למה בכלל להקים אחד. לבסוף, נציג כמה נקודות שעליכם לשים לב על מנת לבדוק האם זה באמת כדאי.

למה להקים בלוג?

כאשר נשאלת השאלה למה בכלל להקים בלוג, נמנות הסיבות שבגינן הוחלט על הקמת הבלוג. סיבות אלו יכולות להיות מגוונות כגון אלה:

 1. תשוקה או תחביב – לכל אחד יש תחביב משלו, מישהו אוהב ללמוד, אחר אוהב לדבר, מישהו אחר אוהב להצחיק, ויש אנשים שאוהבים גם לכתוב [בלוג].
 2. חיים אישים – יש בלוגים שנכתבים על ידי אנשים שעברו תהליך מסויים בחיים שלהם (או כמה כאלו) ואז הם החליטו לפרוק כדאי להביא להזדהות מסויימת, קבוצת תמיכה ועוד.
 3. בניית קהילה – באמצעות הבלוג ניתן לכתוב על נושא מסויים שמדאיג אנשים רבים וכתוצאה מכך אפשר ליצור קהילה של אנשים שיכולים לגרום ולהניע תהליכים במשק.
 4. ארכיון – בלוג מאופיין בתכנים שנוספים על פני זמן. לפיכך תכנים שנוספו ונמצאים בארכיון של הבלוג מסייעים להבין את התהליך על פני זמן.
 5. שמירת מידע – פשוט מאוד, בלוג יכול להיות מקום מעולה לשמירת המידע והתכנים שאתם כתבתם בעבר. למי שאין בעיה להציג זאת לציבור, יכול לשמור את המידע בפומבי.
 6. פלטפורמת שיווק – מי שמעוניין לשווק את עצמו, להציג את המוצרים או השירותים ולהביא את עצמו להכרה אצל קהלי יעד – בלוג פיתרון מעולה.
 7. סיוע לזולת – בלוג יכול להיות פיתרון לאנשים בעלי ידע אשר מעוניינים לשתף את הידע שלהם לכלל הציבור או לאנשים מסויימים.
 8. מיתוג אישי – אנשים שמעוניינים שאחרים יכירו אותם ואת תחום עיסוקם, יכולים ליצור בלוג כדי להשפיע על האופן רואים אותו אחרים.
 9. הנעה לעשייה – בלוג לכשעצמו דורש תחזוקה ועדכון התכנים הנמצאים שם, מה שגורם לעשייה והשקעה מהצד של הבלוגר. כאן הבלוגר יכול להניע את עצמו עוד יותר ולהשפיע על תחומים אחרים בחייו.
 10. תקשורת עם אחרים – בלוג מכניס את הבלוגר לעולם של בלוגרים, הוא נכנס לבלוגים שלהם, הם לשלו. נוצר חיבור שיכול להביא לקשרים רבים ומגוונים.
 11. הכנסה נוספת – בלוג הוא אחד הפתרונות המאפשרים להכניס יותר כסף למשפחה. באמצעות הבלוג אפשר להרוויח כסף בכמה מיני דרכים, החל מהצגת פרסומות, שיתופי פעולה ואפילו עד כדי מכירת הבלוג.
 12. סימן עסק חי – בלוג הוא סימן ללקוחות פוטנציאליים לגבי העסק, אם העסק עדיין פעיל ואיך הוא מתפקד לפי פרסום הפוסטים.

אז האם זה כדאי בכלל?

אחרי שקראתם את הסיבות שבגללן מקימים בלוג (אגב, יכול להיות עוד סיבות), עליכם לשקול האם זה כדאי להקים אותו. שאלה זו משתנה בהתאם למטרה שלשמה אתם מקימים את הבלוג, ומה הבלוג צריך לשרת.

כאשר אתם ניגשים לשאלה זו, עליכם לדעת מהם האלטרנטיבות לבלוג לפי המטרה. אם נניח ואתם מעוניינים ללמוד איך לכתוב בצורה נכונה יותר – בלוג יכול להיות מעניין עבורכם שכן רמת הכתיבה שלכם תגדל בהתאם, אך אין זה אומר כי בלוג הוא הפיתרון הנכון גם במקרה זה. ייתכן ולקיחת קורס או למידה מקוונת באינטרנט תסייע לכם בפיתרון.

בנוסף, עליכם לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לפני הקמת הבלוג. כך למשל, אם אין לכם זמן לכתוב, ייתכן שזה יהיה חבל להקים מלכתחילה את הבלוג, שכן הוא דורש עדכונים תקופתיים לעיתים קרובות.

כלים מומלצים לאתרי וורדפרס WordPress
 • Cloudways - אחסון אתרים לוורדפרס הטוב ביותר! 25% הנחה קוד קופון CLOUDONE
 • Elementor PRO - תוסף בניית עמודים לוורדפרס
 • JetPlugins - תוסף הרחבה לאלמנטור
 • Astra PRO - תבנית/ערכת נושא לוורדפרס מבין הטובות ביותר

הטבות לעסקים ולחנויות:

 • רוצים לקבל חשיפה לעסק? פרסום כתבה בחינם במגזין חזית.
 • רוצים לקדם את העסק? פרסום עסק בחינם באינדקס עסקים טופלינק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *