שיווק דיגיטלי Netolink » בלוג שיווק דיגיטלי באינטרנט » יוטיוב שורטס (YouTube Shorts) – מה זה, איך משתמשים בהם ועוד מידע שכדאי לדעת

יוטיוב שורטס (YouTube Shorts) – מה זה, איך משתמשים בהם ועוד מידע שכדאי לדעת

מנהלים ערוץ יוטיוב עסקי או מקצועי עם סרטונים מעניינים? יוטיוב שורטס (YouTube Shorts) הם כלי מעולה ליצירת סרטונים קצרים ומעניינים לקהל העוקבים שלכם. אם אתם משתמשים בטיקטוק, סיכוי טוב שאתם מבינים על מה מדובר.

הנה כל המידע.

  מומחה שיווק דיגיטלי זמין לשיחה כדי לקדם את העסק שלך


  מה זה יוטיוב שורטס?

  יוטיוב שורטס (YouTube Shorts) הוא כלי לעיון, צפייה ויצירה של סרטונים קצרים ומעניינים על ידי מכשיר הסלולר שלכם, וזאת על גבי הרשת החברתית יוטיוב. סרטונים אלו מתווספים לכלים וליכולות של ערוץ היוטיוב שלכם והם מתאימים למיתוג ולשיווק העסק שלכם.

  אם אתם משתמשים עם טיקטוק (מיוזקלי בעבר), או אינסטגרם רילס, ויש לכם ערוץ יוטיוב שאתם מקדמים ומנהלים אותו, אז כנראה שהכלי המעניין יוטיוב שורטס יהיה מאוד רלוונטי לכם ואתם תאהבו להשתמש בו. אם אתם לא משתמשים בכלים הכתובים מקודם, אז לא נורא, המדריך הזה מסביר לכם את הכל.

  יוטיוב שורטס מוצגים גם בעמוד הראשי של יוטיוב או בעת חיפוש בכלי. כמו כן, העוקבים יכולים להיכנס לערוץ היוטיוב שלכם כדי למצוא אותם, והסרטונים הקצרים הללו מוצגים בנפרד כדי לזהות שלא מדובר על הסרטונים הרגילים.

  כך זה נראה:

  יוטיוב שורטס (YouTube Shorts). צילום: YouTube, עריכה: Netolink
  יוטיוב שורטס (YouTube Shorts). צילום: YouTube, עריכה: Netolink.

  למעשה, באמצעות שורטס, אתם יכולים ליצור סרטונים קצרים באורך של עד 60 שניות, או מספר קליפים, ישירות מתוך המכשיר הסלולרי שלכם. יש לציין כי הסרטונים הקצרים הללו מוצגים לאורך, בשונה מהסרטונים הרגילים של יוטיוב. לכל שורט (סרטון קצר) אפשר להוסיף מוזיקה, שיר או צליל (גם מהספרייה החופשית), אפשר גם להוסיף טקסטים, טיימרים, מהירות ועוד.

  איך ליצור שורט ביוטיוב?

  אם אתם רוצים ליצור ולצלם שורטס יוטיוב, אפשר לעשות את זה בקלות על ידי המכשיר הנייד שלכם ביחד עם אפליקציית יוטיוב (הערה: לא זמין בכל המדינות בשלב זה). כדי לעשות זאת, יש לפעול כך:

  • לוחצים על סמל הפלוס (+) באפליקציה לנייד.
  • בוחרים יצירת סרטון קצר (Short).
  • כדי ליצור סרטון ארוך יותר מ-15 שניות, מקישים על 15 מעל לחצן הצילום ואז עוברים למצב של עד 60 שניות. הערה: צילום סרטונים עם מוזיקה או אודיו מסרטונים אחרים, מוגבל לעד 15 שניות.
  • כדי להתחיל לצלם, לוחצים על לחצן הצילום (כפתור עיגול) בלחיצה ארוכה, או בהקשה כדי להתחיל צילום ובהקשה נוספת כדי להפסיק את הצילום.
  • בהמשך ולפני הסיום, אפשר –
   • להוסיף מוזיקה משלכם, להשתמש בצלילי אודיו מתוך הספרייה ביוטיוב. אפשר גם להשתמש בחלק מן הצליל ולחתוך אותו לפי הצורך.
   • ניתן לשנות את מהירות הקליפ (סרטון ומוזיקה).
   • ניתן להוסיף פילטרים ואפקטים לתוך הסרטון.
   • ניתן להוסיף טקסטים ולקבוע מתי הם יוצגו ולאיזה משך זמן.
  • לאחר לחיצה על המשך, יש לכתוב כותרת לסרטון הקצר (שם הסרטון מוגבל ל-100 תווים).
  • בסוף לוחצים על העלאה וזהו.

  זהו, השורט שלכם פורסם.

  דרך אגב, אפשר גם להעלות סרטון קיים לשורט ואז לערוך אותו. זאת אומרת, אין חובה להוסיף את השורט בזמן הצילום.

  איך לראות שורטס ביוטיוב?

  ניתן לראות איך הרילס מוצגים במקומות שונים ביוטיוב, הן בעמוד הראשי והעיקרי, הן בלשונית מינויים, הן בערוץ היוטיוב של היוצר או העסק וגם בלחיצה על עמודי שמע (עמודי מוזיקה שמציגים אילו שורטס עושים שימוש באותה מוזיקה).

  במידה ומשתמשים במוזיקה רשמית של גורם אחר, כל השורטס יועמדו למחיקה. במצב כזה אפשר להוריד את השורט ללא המוזיקה ולהעלות שוב.

  מה ההבדל בין שורטס לבין סרטונים רגילים?

  סרטון רגיל הוא סרטון מקצועי שאותו מעלים ליוטיוב והוא בדרך כלל נועד להציג את התוכן השלם, המלא והמקצועי שלכם. לרוב הסרטון הזה נעשה דרך מצלמה מקצועית עם צילום לרוחב, ומשך זמן הסרטון ארוך יחסית.

  שורט הוא סרטון קצר שאותו מעלים ליוטיוב והיא מציג גרסאות מקוצרות או אחרות של תכנים שלכם. הסרטונים הם עם צילום לאורך ונעשים מהמכשיר הנייד שלכם.

  לעניין תכני הוידאו והרעיונות ליצירת סרטונים קצרים (שורטס) או סרטונים רגילים, העניין תלוי באסטרטגיה שלכם ובאופן בו משתמשים ביוטיוב.

  דוגמה פשוטה שניתן לחשוב עליה היא, שאם יש לכם בלוג יוטיוב על אוכל ומתכונים ואתם מעלים תכנים מלאים בסרטונים רגילים, אז תוכלו ליצור גרסאות מקוצרות של אותם המתכונים.

  הנה סרטון על Shorts:

   מומחה שיווק דיגיטלי זמין לשיחה כדי לקדם את העסק שלך


   הטבות לעסקים קטנים ולעצמאים:

   רוצים לדעת מה הזכויות והחובות שלכם? היכנסו למאגר מידע פרוטוקול.

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *